Iza i Łukasz

27 sierpnia miłość, wierność i uczciwość małżeńską ślubowali sobie Iza i Łukasz. Ja i Robert filmowaliśmy to zdarzenie oraz przyjęcie weselne. Na początku października mogliśmy zaprezentować gotowy materiał – krótki wstęp (przygotowania i ślub), trailer i film ślubny.

Długość pełnego filmu wyniosła niemal 3 godziny, pomimo tego, że Młodzi byli już po pierwszym tańcu ok. 25 minuty. Zabawa za stołami, konkursy, zabawa na parkiecie, życzenia gości zajęły blisko 2.5 godziny. Dla spójności, w ramach pamiątki, nie mogłam tych elementów skrócić, czy pominąć. Niestety filmy, które kręcimy nie należą do „tych nowoczesnych”, które zamykają się w godzinnym klipie. Trochę nie mam sumienia, odwagi wyrzucić czegoś, co może się komuś wydać ważne, a (znaczące) trochę nie potrafię zgrabnie zmontować popowej muzyki razem z zabawami na parkiecie.

A co do trudności? Wymienię kilka z wielu. Przy montażu zauważyłam, że brakuje mi materiałów z przygotowań. W kościele było b.ciasno, nie udało nam się kręcić zgodnie z planem. Ja za dużo polegałam na ISO auto na sali, Robert za mało – podczas ślubu i przygotowań. Trudno było też wybrać odpowiedni materiał na film, nie wiedząc, którzy goście są najważniejsi. Do tego zabawa obiektywem z dużą ogniskową, przy jednoczesnym kręceniu ogniskową 14mm, często uniemożliwiała przygotowanie spójnego klipu z jednej piosenki z dwóch kamer.

Wstęp i trailer zamieściłam na Youtube.

No Comments

Post a Comment